Revitalizace lesoparku na říčním ostrově Santos v Sušici

Ferdův zvon je na Santosu

Ferdův zvon je na Santosu
8. 7. 2013

Téměř poutní místo připomínal jižní cíp sušického ostrova Santos v neděli 7. července, kdy na něj zavítaly desítky návštěvníků, aby se staly svědky slavnostního žehnání zvonu věnovaného památce pátera Františka Ferdy.

Zvonu ozdobenému Ferdovými slovy Příroda je lékárna boží požehnal sušický kaplan Tomas van Zavrel. Hlas zvonu jako první vyzkoušel starosta Sušice Petr Mottl a po něm neodolala ani řada přítomných. Mnoho místních obyvatel na pořízení zvonu přispělo v rámci veřejné sbírky, kterou jsme vyhlásili ve spolupráci s městem. Vybralo se v ní více než 32 tisíc korun

Žehnání se zúčastnil také autor dřevěné zvonice Václav Fiala, který kovový odlitek na zvonici instaloval, a ředitelka Nadace Proměny Jitka Přerovská. Rozsáhlou revitalizaci parku, jejíž je zvonice součástí, jsme podpořili grantem ve výši téměř 25 miliónů korun.

Dřevěná zvonice je jedním z míst na obnoveném Santosu, které má návštěvníkům sloužit jako místo k zastavení a zamyšlení. Genia loci má umocnit i spojitost s osobností léčitele a duchovního Františka Ferdy, legendou, která udivovala vědecký svět a dodnes má řadu vděčných pamětníků zdaleka nejen v Sušici.

fotogalerie